Nasze trasy

Home / Nasze trasy

Dobór trudności każdej z tras jest indywidualnie ustalany na podstawie poziomu zaawansowania grupy.

TRASA  A ( 85-110 km ) ZAPORA PILICHOWICE

Każde Enduro Trip (A,B,C,D,E) zaczynamy od toru motocrossowego w Nowym Kościele , pierwsze 10 minut jak zawsze poświęcamy na krótką rozgrzewkę przejeżdżając kawałek trasy przyległej do toru na , której odbywały się liczne zawody Enduro o randze Mistrzostw Polski oraz Czech.  Przewodnik obserwuje jak radzą sobie endurowcy w trudnym terenie, np. rowy, podjazdy, zjazdy, koleiny, rzeki, belki i wiele innych przeszkód, które należy pokonać. Następnie ocenia poziom jazdy i dobiera trasę do danych umiejętności. Wjeżdżamy w las! Przejeżdżamy długie, wąskie odcinki, a także podjazdy i zjazdy. ( przy trudnych warunkach jest możliwa pomoc Przewodnika ) . Po kilku godzinach dojeżdżamy do PILICHOWICKIEJ ZAPORY , gdzie można dostrzec ciekawy krajobraz, zaczerpnąć górskiego powietrza i zasmakować dobrego piwa, a także zjeść małe co nieco!

Z tak naładowanym bateriami, ruszamy w dalszą trasę enduro. Poruszamy się niebieskim szlakiem, wzdłuż skał nad przepaścią, po czym zbliżamy się do rzeki z niebezpiecznie śliskimi kamieniami. Po trudnej przeprawie wjeżdżamy na spokojną dróżkę , która zaprowadzi nas do stacji paliw. Po napełnieniu zbiorników przemieszamy się na teren piaszczysty, gdzie znajdują się bardzo strome, jak również łagodne podjazdy.
Dla chętnych mamy przygotowaną trasę, w stylu Red Bull Romaniacs, zwaną Wąwozem. Po ciężkim dniu zmagań enduro trip, wracamy do hotelu na obiad , ogladamy video nagrane z trasy naszymi kamerami, siedzimy przy ognisku.

https://de.wikipedia.org/wiki/Bobertalsperre

 

TRASA B ( 65-90)     SPITZBERG

Pokonujemy kilka podjazdów i zjazdów oraz technicznych zakrętów z wieloma dziurami / muldami. Następnie dotrzemy do małego mostku kolejowego. Są dwie opcje aby go pokonać. Jedną z nich jest przejazd tunelem na drugą stronę , a drugą opcją jest przejazd przez tory kolejowe (bez rozbiegu). Kolejnym etapem trasy jest bardzo długi techniczny odcinek liczący wiele  krętych , wąskich i śliskich ścieżek oraz podjazdów i zjazdów z wieloma korzeniami. Po pokonaniu tego odcinka przyjdzie czas na przejazd rzeką pełną kamieni rodem z Red Bull Romaniacs oraz dla chętnych kilka bardzo długich i stromych podjazdów.
Kolejnym odcinkiem trasy są leśne trawersy , dość szybkie z wieloma naturalnymi przeszkodami typu belki , kamienie , rzeki niekiedy bagna. Po długiej walce w terenie dotrzemy do starych ruin radiostacji w Stanisławowie gdzie będziemy mogli chwile odpocząć i zobaczyć niesamowite widoki. Po czym wjedziemy do lasu pełnego podjazdów dla każdego. Od bardzo stromego i technicznego podjazdu po zboczu obok przepaści. Po długie kamieniste łatwiejsze podjazdy. Dalej czekają na nas liczne ścieżki , techniczny zjazd w dół małej rzeczki oraz dalej kręte ścieżki czyli typowe enduro. Po kilku godzinach zmagać dotrzemy do Restauracji wśród gór , gdzie będziemy mogli zjeść smaczny obiad , odpocząć , ewentualnie zatankować paliwo oraz wypić dobre piwo 🙂
Następnie udamy się na szybkie trasy treningowe. Typowe Hard Enduro. Po czym dotrzemy do góry , wokół której znajdują się bardzo trudne podjazdy (oczywiście dla chcących). W przeciwnym razie możemy udać się ścieżkami enduro w stronę domu.

 

TRASA C ( 100 KM) SIX DAYS JELENIA GÓRA

Pojedziemy trasa Mistrzostw Polski ,Czech oraz wjedziemy na kilka odcinków trasy       z Świata Enduro SIX DAYS Jelenia Góra, podjazdy , bagna oraz wąwozy to tylko namiastka        tego co nas czeka. W połowie dnia przy naszym drugim pensjonacie robimy przerwe na        grilla, zatankowanie paliwa, krótki serwis motocykli oraz małe piwo.

 

TRASA D (80 KM) WYCIECZKA PRZEZ WULKANY – TYPOWY RELAKS

W tym dniu przejedziemy Szlakiem wygasłych Wulkanów, na kilka z nich będziemy mogli wjechac, zobaczymy stare pałace oraz zabytki sprzed kilkuset lat – Typowy Relaks

 

TRASA E (40-60 KM ) MAŁY ERZBERG

Dzień spędzamy wokół kopalni Bazaltu w Wilkowie, przejeżdżamy na wąwozy, rzeki, oraz podjazdy rodem z Erzberg. Standardowo przerwa, być może teraz odrobinę dłuższa na wypoczynek 🙂 Warto mieć przy sobie zamienną klamkę do sprzęgła, hamulca, odrobinę drutu, plastikowe żmijki i… napój energetyczny.

Share: